Szydełkowy kocyk dla dziecka – wzór w zyg zag

Uwielbiam koce i nie mogłabym bez nich żyć. Lubię też dawać prezenty od serca. Bliscy spodziewają się nowego członka rodziny, więc padło na kocyk jako prezent. Wzoru szukałam kilka dni, choć ten, który wykorzystałam jako pierwszy wpadł mi w oko.

Oryginalny wzór znajduje się na stronie: http://www.eatknitanddiy.com/2013/03/chevron-baby-blanket-with-a-straight-edge/

Wykorzystałam wzór z tej strony: http://www.ladybythebay.com/2013/10/crocheted-chevron-baby-blanket-pattern.html – jest lekko przerobiony.

Czy wiedzieliście jak trudno jest znaleźć włóczkę na dany projekt? Autorka pochodzi zza Oceanu, więc jej włóczki są niedostępne w Europie albo horrendalnie drogie. Sprawdziłam skład: 30% Nylon, 70% akryl, wielkość szydełka: 6 mm, a potem szukałam odpowiedniej kolorystyki jednej włóczki. Zwróciłam także uwagę, aby była to włóczka z serii dla dzieci. Zeszło się z 2 tygodnie… Dodatkowo chciałam trafić na internetowy sklep z szerokim asortymentem. Woolwarehouse podołał mym wymaganiom.

Włóczka jaką wybrałam to Sirdar Hayfield Baby Chunky: 3 motki granatowego, 3 motki niebieskiego i 2 motki białego. Każdy po 100 gramów.

http://www.woolwarehouse.co.uk/sirdar-hayfield-baby-chunky-white-400-100g?SID=ds4afmcj1iqeb9inocjomt1nt5

Kocyka przybywa bardzo szybko. Na początku liczyłam każde oczko, ale z czasem oko wyłapuje, gdzie co robić, a potem kontrolnie zliczałam co któryś rząd.

Pomimo tego, że autorka używała szydełka 5 mm, a ja 6 mm, i tak zrobiłam taką samą ilość oczek. Jak powstanie zyg zag? Zobaczycie!

Kocyk zaczynamy od zrobienia 151 oczek.

Omijamy jedno oczko, półsłupek w kolejnych 11 oczek, 3 półsłupki w kolejne oczko, półsłupek w kolejne 11 oczek, omijamy 2 oczka Powtarzamy ** do ostatniego ominięcia dwóch oczek, ale zamiast tego omijamy 1 oczko, robimy półsłupek i oczko łańcuszka, a potem odwracamy robótkę.

Powtarzamy przez 18 rzędów. Zmieniamy na drugi kolor i powtarzamy od początku. Ja powtórzyłam ten motyw 5 razy.

Zdjęcia pomocnicze:

  1. Ominąć pierwsze oczko, wygląda jakbyśmy omijali 2, ale te pierwsze jest od naszego oczka łańcuszka.

DSC_7675

  1. Moment przed oczkiem, w które należy wbić 3 oczka. Widzicie 3 oczka poprzedniego rzędu? Należy wbić je w te drugie oczko.

DSC_7679

  1. A tak wyglądają 3 oczka w jednym miejscu.

DSC_7680

  1. Moment przed ominięciem 2 oczek.

DSC_7681

  1. Po prostu łapiemy je razem…

DSC_7682

Na pewno pochwalę się jak skończę, a kiedy Wy zaczniecie robić swój? Zawsze chętnie udzielę odpowiedzi jeśli wystąpią jakieś kłopoty.

Powodzenia i ciepłych dni

Advertisements

3 thoughts on “Szydełkowy kocyk dla dziecka – wzór w zyg zag

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s